چه آسانسوری بخریم

 

یکی از مهم ترین چالش شرکت های ساخت و ساز ساختمان انتخاب شرکت مناسب و دارای محصولات با کیفیت برای نصب آسانسور می باشد. معمولا در مشخصات فنی آسانسور تنها نوع قطعات آن نام برده می شود و از کیفیت قطعات چیزی گفته نمی شود به همین علت کیفیت قطعات ممکن است متغیر باشد. به عنوان مثال در کابین آسانسور تنها دکوراسیون آن به چشم می آید و موجب تمایز کابین های آسانسور از یک دیگر می شود، اما متریال های اولیه استفاده شده تاثیر بسیاری در کیفیت کابین های نهایی دارند.

 

 

 

انتخاب آسانسور

برخی از سوالاتی که ممکن است افراد در انتخاب آسانسور با آن مواجه شوند به شرح زیر می باشند:

علت تفاوت قیمت  دو آسانسور با مشخصات فنی یکسان چیست؟

علت تفاوت کیفی دو آسانسور با مشخصات فنی به ظاهر یکسان به چه علت است؟

عوامل موثر در افزایش کیفیت چه مواردی می باشد؟

در ادامه این مطلب به پاسخ های این سوالات آشنا می شویم. از مهمترین مواردی که در نصب و راه اندازی آسانسور اهمیت بسیاری دارند میتوان نکات زیر اشاره کرد:

  • کیفیت در انجام نصب
  • کیفیت اجناس بکار برده شده
  • کنترل نمودن کیفیت تجهیزات نصب شده

بروز مشکلات احتمالی در هر کدام از موارد نام برده شده باعث نارضایتی و سلب آسایش مشتریان می شود.

به عنوان مثال خریداران به شنیدن نام vvvf اکتفا می کنند و به مقایسه ی قیمت ها می پردازند در حالی که باید بدانید سیستم های ۳vf تفاوت های اساسی در قیمت و کیفیت با یکدیگر دارند. برای مثال دوم می توان به سیستم CLOSE LOOP اشاره نمود که به همراه انکودر بر روی موتور آسانسور نصب می شود و موجب افزایش کیفیت در حرکت شده که بستگی به مارک و نوع درایو کنترل سرعت آن بستگی دارد. دو سیستم ۳vf , closed loop نام برده شده می توانند تا ۱۰ درصد اختلاف قیمت بین آسانسور با کیفیت و بی کیفیت به وجود آورند.

توصیه هایی برای انتخاب و خرید آسانسور

برای خرید آسانسور با توجه به نکات زیر می توانید آسانسوری با کیفیت و مطمئن داشته باشید:

  • بررسی گواهی نامه و مدارک شرکت آسانسور که قصد همکاری با آن را داریم.
  • بررسی توان اجرایی و مالی شرکت ها
  • بررسی دقیق رزومه های کاری و دیدن پروژه های اجرایی
  • مراجعه حضوری و حضور در محل شرکت و دفتر کار آن ها

این نکته را در نظر بگیرید که خرید آسانسور ارزان و بی کیفیت بعد از مدتی با به وجود آمدن مشکل و هزینه بازسازی، صدمه مالی سنگینی را به شما وارد می کند و ممکن است خسارت های جانی را نیز موجب شود پس بدین ترتیب سعی نمایید که آسانسوری با کیفیت خریداری نمایید.

 

 

آسانسور استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

امنیت آسانسور یک امکان جذاب برای استفاده کنندگان محسوب نمی شود بلکه از نیاز های قانونی و اساسی آن می باشد.برای تعمین این امنیت، استاندارد های لازم برای آسانسور در نظر گرفته شده است. یکی از مهم ترین درخواست مشتریان از شرکت های آسانسوری تاییده استاندارد آسانسور می باشد.در ادامه با عوامل موثر در استاندارد آشنا می شویم.از جمله مهمترین چک لیست ها و ویژگی های آسانسور استاندارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لیمیت ( محدود کننده): متخصصین در آسانسور یکی از مهم ترین عنصرهای حیاتی امنیت آسانسور را لیمیت محدود کننده می دانند. این وسیله شامل دو قرقره می باشد که یکی در اتاق موتورخانه و دیگری در کف چاله  به صورت موازی با یکدیگر قرار گرفته اند. با افزایش سرعت آسانسور و عبور از حد مجاز این قطعه سرعت را محدود می کند.

استپ اضطراری: با زدن این دکمه در شرایط مورد نیاز توقف حرکت آسانسور انجام می شود.

 

زنگ آلارم و هشدار: یکی از آشنا ترین سیستم های امنیتی آسانسور برای افراد زنگ هشدار می باشد. به همین جهت زنگ هشدار اولین اقدامی است که افراد در مواقع اضطراری به یاد آن افتاده و آن را به صدا در می آورند. به عنوان مثال به هنگام گیر افتادن افراد در آسانسور می توان از این زنگ برای اطلاع رسانی به دیگران برای کمک رسانی استفاده کرد برخی از زنگ های هشدار به خط های تلفنی وصل می باشند. با فشردن آلارم هشدار چراغ های اضطراری آسانسور نیز روشن می شوند.

پاراشوت: پاراشوت موجب میشود که به هنگام پایین آمدن آسانسور با سرعت زیاد کابین متوقف شود و از سقوط آسانسور جلوگیری میکند.

 

بهترین آسانسور هیدرولیکی

آسانسور هیدرولیکی یکی انواع آسانسور می باشد که نیروی حرکتی در این نوع آسانسورها توسط جک و فشار روغن تعمین می شود.در این نوع آسانسور ها موتور خانه در بالای چاهک قرار ندارد و از موتور گیربکسی استفاده نمی شود. یکی از بهترین شرکت ها برای نصب آسانسور هیدرولیک ، لیماک آسانسور می باشد. آسانسور های هیدرولیک خطر سقوط ندارد و برای نصب دارای محدودیت طبقه می باشند.

بهترین برند موتور آسانسور

از نظر متخصصین فعال در زمینه آسانسور، موتور های ساخت کشور ایتالیا بهترین موتورهای آسانسور می باشند.برند موتور های ساخت کشور ایتالیا در دنیا معروف و معتبر می باشند. موتور مرکز اصلی آسانسور می باشد و یکی از مواردی می باشد که باید به آن توجه ویژه ای داشت. کشور های آلمان، ایران، چین و ترکیه نیز در زمینه ی ساخت موتور فعالیت می نمایند.

بهترین برند موتور گیربکسی آلبرتو ساسی ایتالیا می باشد که دارای توان و قدرت استارت بسیار زیادی می باشد. این موتور دارای وان های ۵/۵، ۶/۶، ۷/۳، ۹/۲، ۱۱، ۱۳/۲ و ۱۷/۶ می باشد.

این مطلب برای افزایش آگاهی شما برای انتخاب آسانسور مناسب توسط lahzeakhar نوشته شده است.

 

دیدگاه‌ها (۰)